Zawód przyszłości

Jeżeli systematycznie przeglądasz prasę codzienną, z pewnością słyszałeś, że od wielu lat bardzo przyszłościowym zawodem jest programista. Dla fachowca od pisania aplikacji zawsze będzie atrakcyjna płacowo praca. Programista może zatrudnić się generalnie wszędzie, bo dziś komputery są wszechobecne.
Piszesz w tym roku egzamin dojrzałości? Charakteryzujesz się zdolnościami z tak zwanej dziedziny nauk informatycznych? Powinieneś pochylić się nad studiami informatycznymi. Najlepiej rzecz jasna pójść na renomowany uniwersytet, który gwarantuje dobry poziom nauczania. Podczas studiowania warto pójść na praktyki IT. Odbycie praktyk korzystnie prezentuje się życiorysie, lecz to nie jest najistotniejsze. Pamiętaj, że dzięki praktykom poprawisz swoje umiejętności i w nadchodzącym życiu profesjonalnym będziesz miał łatwiej. Pamiętaj, że porządny uniwerek sam nie zagwarantuje ci sukcesu. Ludzie, którzy dają pracę, najczęściej zwracają uwagę na zdolności człowieka.

biurko
A teraz parę słów dla licealistów. Zwykle informatyka w LO jest przedmiotem nieciekawym i nie uczy niczego praktycznego, więc powinieneś na własną rękę rozwijać umiejętności. Dobrze jest rozpocząć od własnoręcznego złożenia własnego komputera, zrozumienia jego części i oprogramowania. W sieci internetowej odnajdziesz wiele darmowych kursów języków programowania, opanuj przynajmniej podstawy któregoś z nich. Napisz swoją aplikację i podeślij ją komuś, kto ją dla ciebie oceni.

A jeśli czytasz ten wpis, bo szukasz zdolnych programistów do firmy bądź do przyjęcia jakiegoś zadania,musisz do wyszukiwarki internetowej wpisać sformułowanie „programista lokalizacja” – np. „programista Wrocław”. Przy teraźniejszej, niełatwej sytuacji w naszej gospodarce masz gwarancję, że szybko zatrudnisz dobrego człowieka, który będzie pracował dla ciebie za pensje, które nie doprowadzą do bankructwa twojego przedsiębiorstwa.


Dodatkowe notki

Oracle, net i inne technologie

biurko
Mnóstwo jest propozycji pracy dla programistów tak samo jak ich samych, ale nie każdy z nich spełnia wymogi pracodawcy. Właściwy programista jest rzetelny, wnikliwy, stara się wyjaśnić każdy problem jak najlepiej potrafi, umie łączyć przeróżne fakty i przeważnie uzyskuje satysfakcję z tego, co wykonuje. Ogólnie ujmując programista zajmuje się planowaniem i wdrażaniem programów jak również systemów komputerowych.
2013/05/09, 15:00